PZSP w Olszance,    49 - 332 Olszanka 94,     woj. opolskie,     tel. (77)4129717,     e-mail: zs_olszanka@wodip.opole.pl,    fax (77)4129602

 Strona główna PZSP

Szkoła Podstawowa

 Aktualności

 Historia szkoły

 Lokalizacja

 Rada Rodziców

 Nauczyciele

 Dokumentacja

 Absolwenci

 Uczniowie

 40-lecie szkoły

 Archiwum

Informacje

 Kalendarz

 Rozkład jazdy autob.

 Podręczniki

 Wyprawka szkolna

 Podanie do szkoły
>> pobierz

 Plan lekcji

 Kółka w szkole

 LOP

Wydarzenia

 Rozpoczęcie roku szk.

 Imprezy środowiskowe

 Pasowanie

 DEN

 Dzień Niepodległości

 Andrzejki

 Mikołajki

 Jasełka

 Wigilia

 Spotkanie ze sztuką
 Dzień Babci i Dziadka

 Bal  karnawałowy
 Ferie zimowe

 Golcowie z wizytą

 Walentynki

 Pierwszy Dzień Wiosny

 Pamiętamy o Papieżu

 Święto Patrona

 Dzień Bibliotekarza
 "TOBIE POLSKO"
 Dzień Kobiet
 Dzień Ziemi
 Konstytucja 3 Maja

 Wycieczki

 Komers

 ORLIK 2012

 Inne wydarzenia

 Zakończenie roku

 

 

 

 

 
K0MERS

2012/2013

Niezapomniany Komers w PSP w Olszance

17 dzień czerwca był wyjątkowy, tego dnia bowiem odbył się w naszej szkole komers, czyli tak naprawdę pierwszy poważny bal dla uczniów klasy szóstej. Dzień dla niektórych długo wyczekiwany, w którym wyglądało się zupełnie inaczej niż na co dzień. Dziewczęta prześliczne, w zwiewnych sukienkach, specjalnych na ten dzień fryzurach, chłopcy eleganccy, w garniturach. Tę imprezę uczniowie klasy szóstej na pewno będę długo wspominać. Tego dnia odświętnie ubrani zebrali się, by uroczystym komersem zakończyć sześcioletnią edukację. Uczniowie z pomocą swoich rodziców i wychowawcy barwnie i wytwornie przygotowali salę na tę okazję, a do samej imprezy przygotowywali się pod czujnym okiem p. Joanny Sowierszenko i pani Anny Machowskiej już od ponad miesiąca.

Bal, bo ta nazwa chyba najlepiej oddaje całokształt spotkania, rozpoczął się polonezem. Trzeba przyznać, że młodzież prezentowała się znakomicie. Tak też zatańczyła poloneza, czym wzruszyła nie tylko swych rodziców, wychowawcę, ale również dyrekcję i nauczycieli. Trud pana Stanisława Smugorzewskiego – nauczyciela wychowania fizycznego nie poszedł na marne, tańczący nie pomylili kroków, a poloneza wykonali z prawdziwą gracją. Nie obyło się bez stresu, ale okazał się on zbędny, ponieważ gromkie oklaski świadczyły o tym, że taniec szóstoklasistów przypadł wszystkim do gustu.

Następnie uczniowie z klasy VI zaprosili wszystkich do obejrzenia części artystycznej, przedstawili bardzo śmieszne scenki z życia szkolnego, przygotowane wspólnie z nauczycielami. Na wesoło opowiedzieli widzom, w tej roli rodzice i nauczyciele , jak przebiegała ich sześcioletnia edukacja. Oklaskom i uśmiechom nie było końca. Na zakończenie części artystycznej prowadzonej przez Kingę Jastrzębską i Magdalenę Zalewską uczniowie wyrazili podziękowania dla dyrektora, nauczycieli i rodziców za sześć lat wspólnie spędzonych szkole. Na tym zakończyła się część oficjalna. Po przedstawieniu zaproszeni goście oraz uczniowie wspólnie zasiedli do biesiadowania przy gustownie udekorowanym stole. Stoły uginały się od kolorowych kanapek, rozmaitych ciast i innych słodyczy oraz różnorodnych owoców. Wszyscy byli wdzięczni rodzicom za przygotowanie tych pyszności. Jednak to nie był koniec atrakcji zaplanowanych na ten wyjątkowy wieczór. Piotr Zalewski przygotował przepiękną prezentację multimedialną o swojej klasie, która przedstawiała najważniejsze momenty z ich życia w szkole, począwszy od klasy czwartej, a skończywszy na klasie szóstej. W niejednym oku zakręciła się łza wzruszenia. Większość uczniów, i ich rodziców nie mogła uwierzyć, iż tak mogli się zmienić podczas tych trzech lat. Kamila Kadłubowska przygotowała fotograficzne zagadki dla nauczycieli i rodziców, również w formie prezentacji multimedialnej. Okazało się, iż wcale nie były one takie łatwe, nie wszyscy rozpoznali swoich uczniów na zdjęciach jako niemowlaków, czy przedszkolaków. Śmiechu było co niemiara.

Później wszyscy udali się do części przeznaczonej do tańczenia, wspaniale się bawili, o czym świadczą zdjęcia obok. Przez kolejne godziny praktycznie nikt nie schodził z parkietu, tańcząc w rytm muzyki przygotowanej przez naszych kolegów: Piotra Długosza, który pełnił rolę DJ i Kacpra Razika. Wkrótce dołączyli do uczniów także nauczyciele i rodzice, co sprawiło, że było naprawdę bardzo miło i rodzinnie.

Ten wieczór na długo pozostanie w pamięci. Było naprawdę wspaniale! Cała impreza została przygotowana do perfekcji przez rodziców uczniów klasy szóstej. Komers rozpoczął się punktualnie o godz. 16.30, a skończył - bardzo późno- o 22.00, pewnie dla niektórych za wcześnie, gdyż energii i chęci do zabawy nie brakowało. W międzyczasie rodzice również przygotowali niespodziankę i o godz. 20.00 zaprosili wszystkich na ogromne, przepyszne pizze.

Tutaj przede wszystkim należy zamieścić słowa uznania i szacunku dla rodziców, którzy poświęcili mnóstwo czasu, wysiłku i troski, aby przygotować tę imprezę i czuwać nad jej przebiegiem. Była to właściwie ostatnia okazja, kiedy uczniowie klasy szóstej mogli wspólnie spędzić czas w takim gronie. Po komersie zostaną już tylko wspomnienia wspaniałej, wspólnej, radosnej zabawy. Wspomnienia, które powrócą, gdy spojrzymy na zdjęcia…

Tekst opracowała Joanna Sowierszenko

album fotografii
Foto: Paulina Rada, Wioletta Perkowska

2010/2011

Dnia 17 czerwca szóstoklasiści po raz ostatni bawili się we własnym gronie. Zaprezentowali piękny program artystyczny, przygotowany pod czujnym okiem wychowawczyni - pani Anny Machowskiej. Wspominali siebie "z tamtych lat" oglądając prezentację multimedialną autorstwa Aleksandry Śliwy.

album fotografii

2008/2009

Dnia 9 czerwca 2009 roku odbył się komers klasy szóstej. Przygotowania zaczęły się już od rana. Najpierw gimnazjaliści pod opieką pana Mariusza Oliwy powiesili siatkę na korytarzu . Później szóstaki ze swoją wychowawczynią panią Elżbietą Zygmanowską przypinali do siatki kolorowe kwiaty. W centrum dekoracji umieścili duży napis KOMERS 2009. Pani Anna Machowska wraz z uczniami przygotowała balony i wykończyła nimi całą dekorację. Uczennice gimnazjum Anna Barwińska i Małgorzata Sulima powiesiły na gazetce zdjęcia szóstaków ze śmiesznymi komentarzami. Główne hasło gazetki to: SZYBKO MINĘŁO TYCH PARĘ LAT. Uczniowie klasy szóstej wykonali swoje portrety oraz przygotowali oryginalne prace plastyczne, które zostały wykorzystane do zrobienia gazetek w świetlicy. Pomogła im w tym pani Marta Grabowska.

 Trzy tygodnie wcześniej pani Ewa Chruszczewska zaprojektowała zaproszenia na komers. 

  Uczniowie wręczyli je wszystkim pracownikom szkoły.

           Po południu przybyli zaproszeni goście: Dyrekcja, nauczyciele, inni pracownicy szkoły oraz rodzice. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 16.00. Szóstoklasiści przepięknie zatańczyli poloneza do którego wcześniej przygotował ich pan Stanisław Smugorzewski. Następnie zaprosili wszystkich zebranych na część artystyczną słowami piosenki:

Nasza klasa szósta cała dziś przed państwem się zebrała .

Chcemy tutaj coś przedstawić i też wspólnie się zabawić .

 

Hej , hej , hej szóstaki . Program mamy nie byle jaki .

Oglądajcie podziwiajcie i otuchy nam dodajcie .

 

Nasza klasa bardzo zgrana , szykuje się dziś od rana .

Wszyscy tutaj przedstawiamy i serdecznie zapraszamy .

 

Hej , hej , hej szóstaki . Program mamy nie byle jaki .

Niebanalny , odlotowy i zupełnie wyjątkowy .

 

 Do występu przygotowały dzieci:

            pani Beata Kuna

pani Anna Machowska

            pani Elżbieta Zygmanowska.

Uczniowie przedstawili swoje spostrzeżenia, jakie nasunęły im się podczas czytania lektur szkolnych. Zaprezentowali humorystyczne scenki z życia szkoły. Wcielili się w postać nauczycielki, dyrektora, sprzątaczki oraz uczniów. Na koniec skruszeni szóstoklasiści poprosili nauczycieli o wymierzenie kary za swoje złe uczynki  następującymi słowami:

 

Zbyt wiele naszych sprawek uszło nam na sucho,

Niejedna do rodziców nie dotarła skarga,

Więc niniejszym dziś swoje nadstawiamy ucho,

Niech każdy nauczyciel ile chce je targa!

Nasze uszy czekają, proszę targać śmiało,

Nawet godzinę całą i tak będzie mało.

Po przedstawieniu zaproszeni goście oraz uczniowie wspólnie zasiedli do pysznego obiadu przy gustownie udekorowanym stole. Na obiad podano  smażone ziemniaczki, kotlety, różnego rodzaju surówki. Stoły uginały się od kolorowych kanapek, rozmaitych ciast i innych słodyczy oraz różnorodnych owoców: truskawek, bananów, brzoskwiń, gruszek, jabłek i ananasów. Wszyscy byli wdzięczni rodzicom za przygotowanie tych pyszności.

Zdjęcia na imprezie robił pan Mariusz Oliwa i pani Lucyna  llów.

Później była wspólna zabawa przy muzyce dyskotekowej. Przygotowaniem i złożeniem sprzętu muzycznego zajął się pan Stanisław Smugorzewski.  Zabawę prowadzili starsi koledzy z gimnazjum – bracia Skwarczyńscy. Wszyscy bawili się w kolorowej scenerii. Zabawa trwała do 2130. Wspólnie przeżyte chwile na długo pozostaną w pamięci dzieci, nauczycieli i rodziców.

 

Tekst przygotowała Elżbieta Zygmanowska

Galeria zdjęć

 

 

 

Copyright © Publiczny Zespół Szkolno - Przedszkolny w Olszance - 2006. All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.